תאונת פגע וברח

במקרים בהם אנחנו עוברים תאונה שלא באשמתנו, אנחנו מצפים מהנהג הפוגע לקחת אחריות, לראות אם אנחנו בסדר ולתת לנו את פרטי הפולסיה. שלו על מנת שנוכל לתבוע את חברת הביטוח שלו. אך לא פעם קורה שהנהג הפוגע בורח ללא השארת פרטים וללא לקיחת אחריות. תאונה כזו נקראת פגע וברח. מה עושים במצב כזה ואת מי תובעים? כל התשובות בפנים.

תאונת פגע וברח היא תאונה בה הנהג הפוגע בוחר לברוח ממקום התאונה, ולהשאיר לבדם את הנפגעים. בדרך כלל בתאונות רגילות, נתבע אנו את הביטוח שלנו במידה ונפגענו בעבור נזקי הרכוש והגוף, כך שבדרך כלל נהיה מסודרים ומוגנים.

אך רוב המקרים בהם מתעוררת בעיה של פגע וברח היא בתאונות דרכים המשלבות רוכבי אופניים והולכי רגל. במקרים כאלו, מחויב הנהג הפוגע לשלם פיצויים לניזוקים בגין נזקי גוף ורכוש. במידה וזו סוג הסיטואציה שקרתה לנו, נרצה לתבוע את חברת הביטוח של הנהג הפוגע.

קראו עוד על עורך דין נזיקין מומלץ

אך ישנם לא מעט פעמים בהם הנהג הפוגע מוסר פרטי ביטוח שאינם נכונים בחלקם, או שהם לגמרי שגויים. במידה ויש לנו חלק מפרטי הנהג הפוגע, נוכל לגלות את פרטי הרכב והביטוח המלאים דרך קרנית – קרן לנפגעי תאונות דרכים, ומהמשטרה את פרטי הנהג והרכב.

ישנם מקרים בהם הנהג הפוגע מחליט לברוח. במקרים כאלה ניתן לתבוע את קרנית.

על פי חוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, כל מי שמעורב בתאונה ונגרם לו נזק פיזי זכאי לפיצוי, בלי קשר לשאלת היותו הפוגע או הנפגע. לשאלה האם אדם אשם בתאונה אין משקל כשזה נוגע לפיצויים בעבור פגיעות. לכן, הוקמה קרנית – הקרן לנפגעי תאונות דרכים, שתפקידה היא לשמש מעין ביטוח לנפגעים בתאונות בהם לא ניתן לתבוע אף אדם אחר.

אולי יעניין אותך עורך דין תאונות דרכים ברחובות

כדי להצליח בתביעה מול קרנית ועל מנת לקבל פיצויים, יש להוכיח כי לא נמצאו פרטי הרכב הפוגע, אפילו לאחר מאמץ, וכי הפגיעה אכן התרחשה במסגרת של תאונת פגע וברח. תוכלו לנסות להעלות את סיכוייכם להצליח בתביעה על ידי נקיטה של מספר פעולות: 

עדים ותיעודים

במידה וישנם עדים לתאונה צרו רשימה שלהם ובקשו את פרטי הקשר שלהם. אם הם יסכימו להעיד, זה יעזור לכם למצוא את פרטי הנהג הפוגע, ובמידה שלא – להוכיח לקרנית שאכן התאונה התרחשה והייתה תאונת פגע וברח.

לנסות להשיג את פרטי הרכב הפוגע

במידה וקרנית תשלם לכם פיצויים, היא יכולה לתבוע את הנהג האשם בגרימת התאונה ולדרוש ממנו לשלם לה את סכומי הפיצויים שהיא העניקה לכם. יתרה מכך, לעיתים תתבקשו על ידי קרנית להוכיח כי אכן עשיתם מאמץ כלשהו למצוא את בעלי הרכב.

תוכלו לנסות להשיג את פרטי הרכב על ידי שיחה עם עדי ראייה, בדקו במצלמת הרכב שלכם אם יש לכם תיעודים של התאונה או שמא יש לעסקים באזור פרטים וצילומים מהצלמות שלהם.

לתבוע את קרנית

במידה והוכחתם כי התאונה היא תאונת פגע וברח וכי לא הצלחתם למצוא את פרטי הנהג הפוגע, תוכלו לתבוע את קרנית כמו חברת ביטוח רגילה.

קרנית היא גוף חשדני, וכדאי להתאמץ למצוא ולהוכיח כי אתם זכאים לפיצוי ממנה. במידה ולא תצליחו להוכיח כי אתם זכאים, אתם עלולים להישאר קרחים מכאן ומכאן.

בכל מקרה, כדאי תמיד להתייעץ עם עורך דין תאונות דרכים, ולא כדאי לחתום על שום טופס או מסמך מקרנית עד שלא תקבלו ייעוץ.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *