5 דברים שעל הלקוח לדעת לגבי פתיחת חברה וניהול נכסים בארה"ב

מי שרוכש נדל"ן בארה"ב מעוניין במקרים רבים להקים חברה אשר היא תהיה זו שתרכוש את הנכסים ותבצע את כל הפעולות, עבור יצירת הכנסות והגעה לרווחים.

הקמת חברה לניהול נכסים בארה"ב

החברות בארה"ב פועלות בדרך שונה מהחברות בישראל ולכן עו"ד אלעד בן ממליץ לבדוק את הנושא מכמה היבטים, כדי לבצע את הקמת החברה באופן הנכון ביותר ובהתאם לצורך של הלקוח.

ברוב המקרים מקימים חברת LLC ברמה הפדרלית, אשר יש בה חבר אחד שהוא הבעלים של החברה או כמה חברים בהתאם להחלטות הפנימיות ביניהם. החברה בנויה מכמה יחידות –units  להבדיל מחלוקת המניות בין בעלי החברה בישראל.

מטרת החברה כרשום במסמכי ההקמה שלה היא לבצע פעילות מסחרית, לרכוש ולנהל נדל"ן, או כל תחום עיסוק חוקי אחר והיא מורשית לפעול בגבולות של ארה"ב בלבד. 

קבלת החלטות בנושא המיסוי של החברה

אחת הסיבות העיקריות שבודקים בעלי החברה טרם הקמתה, היא נושא המיסוי. עורך דין אלעד בן בוחן זאת ומיידע את הלקוחות מהו גובה המס שיהיה עליהם לשלם בעת רכישת נדל"ן ואם יחול עליהם מס נוסף כתושבי ישראל. הבדיקה כוללת את הסעיפים הרלוונטיים באמנה הבין לאומית בין ישראל לארה"ב, מהו אחוז המס שיהיה על הישראלי לשלם, אם מתוך עלות זו מתקזז סך המס ששולם בארה"ב כדי למנוע כפל מס, או שקיים לכך אחוז ספציפי בלבד.

מדובר בחשיבה מעמיקה הקשורה בהרבה מאד מידע ואפשרויות. המטרה של עו"ד העוסק בהקמת חברות אמריקאיות עבור הישראלים, היא לבחון את הנושא על כל השלכותיו ולהקים חברה זו לאחר שנבדקו כל הנתונים האקוטיים לצורך המשך הפעילות העסקית.

חברה אמריקאית העוסקת בניהול נכסים בארה"ב

לאחר הקמת החברה יכול בעליה או הבעלים, לרכוש נכסים בארה"ב שונים שהם במצב תחזוקתי מצוין ולהשכיר אותם. לרכוש נכסים במצב תחזוקתי ירוד, לשפץ אותם ולאחר מכן להשכיר אתהדירות במחיר גבוה יותר. אפשרות נוספת היא רכישת מקרקעין וביצוע הפעולות הנדרשות כמו גיוס אנשי מקצוע לצורך תכנון הקמת ופיקוח על מבנה כמו בניין משרדים, בניין לתעשייה או בנייני מגורים.

בעלי ממון אשר מעוניינים לבצע עסקאות שונות מעבר לים, מקבלים הצעות רבות. לכן הם שוכרים עורך דין מומחה לנישה ספציפית זו בשוק האמריקאי וזאת כדי שכל המהלכים יבוצעו באופן ראוי ובדיוק על פי הכללים הנהוגים במדינה.

תחזוקה של נכסים בארה"ב

אופציה נוספת שבה החברה יכולה לעסוק היא ניהול נכסים, עיסוק בהשכרת נכסים, ביצוע פעולות של תחזוקה הנדרשות כגון: שירותי ניקיון חיפוש אחר שוכרים ראויים, החתמה על חוזים, גביית כספים והעברת הכספים לישראל בהתאם להחלטת בעלי החברה.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *