דיני משפחה וירושה

ידוע ומקובל שעל מנת לקבל שירות מקצועי אמין ואיכותי- צריך להיעזר בשירותיו של עורך דין המתמחה בתחום הספציפי בו את נזקקים. בכל תחום ישנם חוקים וסעיפים ותתי סעיפים ורק עורך דין המתמחה בתחום יוכל לסייע לכם בצורה הטובה ביותר, לדוגמא בכל הקשור לדיני משפחה וירושה- לא תיקחו עורך דין המתמחה בתביעות מול ביטוח לאומי נכון? תיקחו עורך דין שמתמחה בדיני משפחה וירושה על מנת לקבל את המענה המקסימאלי.

במה מתמחה עורך דין העוסק בשיני משפחה וירושה?

הסכמים במשפחה:

הסכמים שכאלה קובעים ומגדירים בצורה חוקית וברורה את הזכויות והחובות של כל צד במשפחה החל מהסכם הורות משותפת, הסכם ממון , ידועים בציבור וכדומה. מומלץ לבצע כאלו הסכמים על מנת למנוע סכסוכים משפחתיים עתידיים.

גישור משפחתי:

תהליך משפטי עלול להיות ארוך ולגרום להחרפה והסלמה של היחסים בין הצדדים שהרי כל צד נלחם על שלו. מטרת תהליך הגישור הוא למנוע הליך משפטי ארוך ומסובך על ידי מציאת פתרונות המוסכמים על שני הצדדים לסיום הסכסוך ביניהם. את ההליך מנהל מגשר מוסמך ומטרתו להטיב עם שני הצדדים ולא להגיע לבית המשפט אם ניתן להימנע מכך.

משמורת משותפת ומזונות ילדים

זוגות אשר התגרשו וההורים מעוניינים במשמורת משותפת על הילדים המשותפים, זוגות אשר לא התחתנו מעולם והביאו ביחד ילדים- ושניהם רוצים משמורת או במקרים בהם רק להורה אחד יש את המשמורת וההורה השני מחויב במזונות על פי חוק יש להסדיר זאת בצורה ברורה למען הילדים.

ענייני רכוש

הסכם שחשוב ביותר להסדיר מראש בעיקר במקרים בהם מדובר בנישואים שניים או מעבר לכך, ולשני בני הזוג או לאחד מהם נכסים וילדים מנישואים קודמים. כמו כן מומלץ לעשות זאת כאשר לאחד מבני הזוג יש יותר נכסים מאשר לבן זוג השני. הסכם זה יקבע באופן ברור וחוקי את אופן חלוקת הרכוש המשותף במקרה של פרידה בין בני הזוג.

ירושות ועיזבונות

עורך דין לדיני משפחה וירושה מתמחה גם בתחום הירושות בהתאם לחוק הירושה אשר טוען שבמקרה שאדם נפטר ניתן להוריש את העיזבונות שלו הלאה לפי צוואה אם נכתבה או לפי דין (לפי חוק הירושה)

ענייני משפחה נוספים

כמו בכל תחום גם בתחום זה ישנם מקרים יוצאי דופן ואחרים אשר אינם ברורים בחוק ואינם חד משמעיים ודורשים עורך דין מומחה שיכול לטפל במזונות אישה, זכאות לכתובה ועוד.


אולי יעניין אותך: התנגדות לצו קיום צוואה

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *