על שכר טרחת עורך דין פשיטת רגל

עם דף תוצאות בגוגל שמכיל אלפי עורכי דין, כיצד תבחרו את הטוב ביותר עבורכם?

השאלה הראשונה שעולה על ידי אנשים רבים השוקלים כניסה להליך פשיטת רגל היא האם הם בכלל זקוקים לעורך דין?
למרות שאין תשובה חד משמעית לשאלה זו, נאמר שאמנם אנשים יכולים להגיש בקשה לפשיטת רגל ולנהל את ההליכים ללא עו"ד, אך קשה מאוד לעשות את זה בהצלחה. חשוב מאוד שתיק פשיטת רגל יוגש ויטופל נכון. הכללים הם מאוד טכניים, ושגיאה מוטעית עשויה להשפיע על זכויותיו של חייב. לדוגמא, חייב שתיקו נדחה בגין אי הגשת מסמך נדרש, עלול לאבד את הזכות שלו להיכנס להליכי פשיטת רגל או לאבד הגנות במקרה מאוחר יותר, כולל הטבת ביטול העיקולים האוטומטית. לפשיטת רגל השלכות כלכליות ומשפטיות ארוכות טווח – מומלץ מאוד לשכור עו"ד פשיטת רגל.

לאחר שקבעתם כי ברצונכם להיעזר בעורך דין, שימו לב לנקודות הבאות בעת בחירת עורך דין שיעזור לכם בהליך הלא פשוטהזה ואולי יוציא אתכם מהחובות.

אל תחכו שיהיה מאוחר לדבר עם עו"ד

קיבלתם שיחת מנושה שמציק לכם ולכן החלטתם כי יתכן ופשיטת רגל היא הבחירה הטובה ביותר עבור משפחתכם? ישנן מספר דרכים בהן תוכלו להפיק תועלת מפגישה עם עו"ד פשיטת רגל מנוסה. ראשית, עורך דין טוב יכול לדעת מתי מישהו לא צריך להיכנס להליך פשיטת רגל וייתן לכם הצעות לדרכים אחרות להסדיר את החובות שלכם שאולי לא שקלתם קודם. שנית, עורך דין יעזור לכם להימנע מהטעויות הנפוצות שנעשות לפני הגשת בקשה לפשיטת הרגל הגורמות לבעיות ועולות כסף בהמשך הדרך. בנוסף, ככל שעורך דין יעבוד איתכם יותר זמן לפני הגשת הבקשה לפתיחת הליכים, כך טובה יותר פשיטת הרגל עבורכם. לבסוף, ברגע ששכרתם עורך דין הרוב המכריע של הנושים שלכם יחדול להתקשר אליכם ולשלוח לכם מכתבים, מה שיכול לגרום הקלה עצומה.

המחיר שעליכם לשלם עבור שירות מעו"ד צריך להיות רק אחד הגורמים הרבים שאתה שוקלים

אם אתם שוקלים להיכנס לפשיטת רגל, סביר להניח שהדבר האחרון שאתם רוצים לעשות הוא להוציא יותר כסף ממה שאתם באמת צריכים. עם זאת, דחקו הצידה את הדחף לבסס את קבלת ההחלטות שלכם אך ורק על שכר טרחת עו"ד. הסיבה העיקרית היא שהמחיר עלול להטעות. משרדים מסוימים יפרסמו מחיר נמוך מאוד שיתכן שאינו מכיל פעולות רבות שעל עורך הדין לבצע כיאות, או שהמחיר מיועד לקהל מצומצם מאוד מאוד שסביר להניח אינכם חלק ממנו.

דרך נוספת שהמחיר יכול להטעות היא שבפשיטת רגל, תשלום קצת יותר מראש על עבודה איכותית בדרך כלל חוסך לך סכום נכבד בסיום ההליךבתיק שלכם. העסקת עורך הדין הזול ביותר שתוכלו למצוא עלולה לגרום לעיגול פינות, למיקור חוץ של עבודה מרובה שאמורה להתבצע על ידי עורכי דין, או לכניסה להליך בדרך חפוזה או מרושלת. פשיטת רגל שהוכנה בצורה גרועה כמעט תמיד מביאה לכך שהלקוח מסר לנאמן כסף או רכוש בשווי מאות אלפי או אלפי קלים שאם לא כן היה החייב יכול להחזיק.

בבחירת עורך דין, עליכם לדעת כי אינכם רוכשים מוצר, אלא שירות מיומן. לא כל פשיטות הרגל הן שוות וכל מקרה שונה ממשנהו. דעו לכם כי לא ניתן לבצע הגשה של בקשה של פשיטת רגל לעתים תכופות אלא רק אחת לכמה שנים, כך שמן הסתם תרצו לוודא שהיא נעשית בצורה נכונה ותקנית בפעם הראשונה. שאלה חשובה שעל החייב לשאול את עצמו היא: את מי אני רוצה שיטפל באחד העניינים המשפטיים החשובים בחיי? שיהיה בהצלחה!

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *